Rozhovor – Rinascimento v Mariánských Lázních

Krásný den,

dnes pro Vás možná nevšední článek, ovšem neméně důležitý. Vyzpovídala jsem jednu naši spokojenou klientku, konkrétně paní Marii Bujtárovou, společně v podobě krátkého rozhovoru se můžete inspirovat, jaké jsou začátky při vybudování velkého snu v podobě otevření nového butiku!

V minulém roce za námi paní Bujtárová přijela z Mariánských Lázní a měla jeden svůj už dlouholetý sen – otevřít si obchod s módou. Jen hledala tu správnou, která by jí na první pohled chytla za srdce, a za kterou by se mohla se ctí postavit. Když jsme se s ní poprvé u nás v Brně na našem showroomu setkali, tak na obou stranách všem bylo jasné, že je u nás správně. Prokonzultovali jsme všechny důležité věci a voila, za pár měsíců bylo hotovo. Obchod se nachází na hlavní třídě v Mariánských Lázních, má 50m². Klientka nabízí z 90% Rinascimento a z 10% luxusní večerní šaty od jiné značky.

Tak jdeme na to…

1. Jak Vás napadla myšlenka k otevření vlastního butiku? Byl to vždy Váš sen?

Móda mě vždycky bavila. Ráda se oblékám, sleduji módní trendy a často jsem s výběrem šatů radila svým kamarádkám či rodině. Právě proto jsem se rozhodla splnit si svůj sen v podobě butiku, který jsem kromě prodeje oblečení spojila i s módním poradenstvím. Musím zatím říct, že to má úspěch.

2. Jaká byla Vaše největší obava, když jste otevírala obchod?

Asi abych měla dostatek kvalitního zboží, které se bude zákaznicím líbit. Čas však ukázal, že jsem se bála zbytečně. Dámy elegantním šatům a lichotícím střihům zkrátka nikdy neodolají.

3. Jak jste se se všemi obtížemi začínajícího podnikatele poprala? 

Zpětně musím uznat, že překvapivě velmi dobře. Brala jsem to jako zábavu, která doprovází plnění mého celoživotního snu. Nadšení ve mně nejvíce vyvolala právě myšlenka, že si vše buduji sama pro sebe. Ale to vše by se mi samozřejmě nepodařilo bez podpory mého manžela. Vděčím i celému Vašemu týmu, který mě povzbudil v začátcích, dal mi cenné rady i nápady a pomohl mi s realizací první kolekce.

4. Co je ve Vašem obchodě nejprodávanějším artiklem?

Rozhodně šaty! Dlouhé, krátké, na ples i do práce. Věřím, že ty pravé ve svém šatníku potřebuje každá žena.

5. Platí podle Vás pravidlo, že šaty dělají člověka?

Myslím si, že na to, jak člověk působí, mají obrovský vliv. Přece jen často dáváme na první dojem. Já však přidávám ještě charakter a chování, protože to nezakryjí ani perfektní šaty z té nejluxusnější kolekce.

6. Jaká je podle Vás částka, za kterou je ochotna žena zaplatit při výběru dámských šatů? 

V průměru je to tak 3 až 5 tisíc korun. Pokud se jedná o nějakou výjimečnější událost jako je maturitní ples, svatba nebo větší oslava, ženy se nebojí investovat do svátečního outfitu až deset tisíc korun.

7. Co děláte jinak, než ostatní? Máte nějaký svůj  “fígl”, že žena odejde z Vašeho butiku místo s jednou sukní, pro kterou prvotně přišla, s celým outfitem?

Samozřejmě, že mám, ale ten samozřejmě jako každý jiný, neprozradím, je to moje tajemství. 🙂 Co se ale vyplatí vždy, je chovat se k zákaznicím slušně a získat si jejich důvěru. Základem je také nabídka kvalitního zboží.

8. Co byste poradila začínajícím lidem do začátku? Asi určitě, se nevzdávat a jít si za svým, to je asi ten klíč, že? Nebo…?

Ano, to potvrzuji a přidávám, že je důležité prodávat srdcem a docílit tak toho, aby se do vašeho butiku zákaznice vracely spokojené a s úsměvem na tváři. Vždy mi udělá radost, když se přijdou podělit o to, kdo jim šaty chválil a jak skvěle se v nich cítily.

9. Proč zrovna My? Rinascimento? Vypíchla byste něco?

Zamilovala jsem se do typické ženskosti, kterou pro mě italská móda zosobňuje. Rinascimento ji pro mě a mé zákaznice navíc doplňuje kvalitou i dostupností.

10. Jak číst zákazníka?

 Psychologie spojená s hrou a výzvou. Učím se to každým dnem a nepřestává mě to bavit. Nikdy nevíte, čím vás zákaznice může překvapit, a proto je potřeba k nim přistupovat s vlídností i pokorou.

Moc Vám paní Bujtárová děkuji a přeji, ať se Vám ve všech směrech daří!

A co vy? Stále přemýšlíte nad naplněním vašeho snu ale stále máte obavy?
Doufám, že kdo dočetl až sem má úsměv na tváři a je zase o kousek dál. A kdyby přeci jenom ne, nebojte se na nás obrátit, jsme tu pro vás na telefonním čísle +420 731 800 618 nebo e-mailu obchod@eurostock.cz.

Adresa našeho showroomu je Pražská 674/156, 64200 Brno.

Těším se na spolupráci!
Karolína Rinascimento