Fashion Podcast #05: Jak zdvojnásobit byznys

Ne nebojte, nebudu vás tady učit, jak vyrobit a prodat předraženou roušku, ale jak prostě využít volna a získat něco pro sebe a pro svoje podnikání.

Je jasné, že každý v této době o něco přijde.
Sám jsem si dvakrát v životě řekl, že moje podnikání funguje úplně suprově. Poprvé to bylo v roce 2008, kdy se nám podařilo rozběhnout první velké obchody. Ještě ten rok se naplno ukázala světová finanční krize a zboží, které se dalo prodat za tísicikoruny, tak najednou šlo stěží prodat za pár stokorun. Zákazníci postupně začali ubývat až přišlo období sucha.
No a podruhé jsem si řekl, jak se daří, před pár měsíci. No a máme tady tohle! Něco co málokdo čekal a kdo to čekal, tak na to lidi stejně nepřipravil.

STRATEGIE ČÍSLO #1
– je začít efektivně využívat svůj čas. Tohle je věc, kterou jsem si dřív vůbec neuvědomoval a neřešil. Když se dařilo, tak jsem prostě dělal všechny věci intuitivně. Neplánoval jsem svůj čas a dělal prostě, co bylo potřeba. V podstatě jsem ale nic neplánoval, ostatní lidi a události plánovaly čas mně.

STRATEGIE ČÍSLO #2
– je se obklopit těmi nejlepšími lidmi. Když se podívám na těch mých 15 let v podnikání, tak můžu říct, že ty největší úspěchy jsem získal díky lidem, kteří byli kolem mě. Velmi rád bych vám teď dal nějaký návod, jak takové lidi najít, ale ze zkušenosti můžu říct, že je to jenom náhoda.Úspěch v podnikání není o tom, dělat tisíc různých věcí, ale dělat tyto základní strategie a ty dělat pořád dokola třeba tisíckrát. Platí, že když uděláte něco jednou tak se nic nestane. Je třeba dělat věci opakovaně a stále dokola. Pak mají teprve nějaký přínos.

Pokračování najdete v mém FASHION PODCASTU ZDE

Úspěch v podnikání není o tom, dělat tisíc různých věcí, ale dělat tyto základní strategie a ty dělat pořád dokola třeba tisíckrát. Platí, že když uděláte něco jednou tak se nic nestane. Je třeba dělat věci opakovaně a stále dokola. Pak mají teprve nějaký přínos.

Zdenek Steiner
Podnikejte s vášní a nikdy nikdy se nevzdávejte.

Další FASHION PODCASTY s módními osobnostmi najdete zde:
https://podcasts.apple.com/cz/podcast/fashion-podcast/id1450759062