Jak uspořádat módní přehlídku – 2. část

První část seriálu najdete zde, a co nás čeká v další části jak uspořádat módní přehlídku? Vybereme termín konání, okoukneme modelingové agentury, vybereme modely a nezapomeneme ani na pozvánky. Připraveni?
Jdeme na to…

KROK4
Módní přehlídka je společenská událost, proto se koná v čase od 19 hodiny večerní. Datum přehlídky může být o víkendu i v pracovním týdnu. V dnešní době se již toto moc nerozlišuje. Samozřejmě si dejte pozor, zda se ve vámi vybraném termínu nekoná ve vašem městě nějaká jiná významná událost, jako je ples nebo naopak není státní svátek, který si lidé mohou užívat prodlouženého víkendu mimo domov.

KROK5
Hledáte modelky? Tak oslovte modelingovou agenturu, která je schopná vám poskytnout dobrý výběr. Pokud to máte stejně jako já, tak si často u módních přehlídek luxusních značek říkáte, co to vybraly za hrůzy. Pravda je taková, že u těchto typů modelek, je to pouze o číslech. 90 x 60 x 90 je měřítko podle, kterého posuzujte. Jedině tak padnou šaty jako ulité.

Tajný tip: Pozor si dejte na vybírání pouze z fotografií. A to z důvodu, že neuvidíte, jak daná modelka chodí. Řeknete si, že každý umí přece chodit? No jo, jenže teprve na mole uvidíte všechny ty “kulhavky, propadající se kolena” a jiné nedokonalosti.

KROK6
Výběr modelů a sestavení pořadí. Konečně jste ve svém živlu. Teď můžete vybírat a zkoušet modely a dívat se jak společně fungují. Pohrajte si s barevností. Jednotlivé modely by vám měly na mole barevně navazovat na sebe, protože zpravidla se míjí vždy dvě modelky. Navíc na konci při závěrečném defilé bude také vidět, jak šly barvy krásně po sobě.

Úplně na začátku jsme si řekli, že máte vybrat téma, které se ponese celým večerem. Takže i v tomto duchu vybírejte outfity. Jako příklad uvedu, že na naší přehlídce značky Rinascimento byl spojovací prvek například krajková čelenka, další rok bylo tématem trochu retro grunge, takže rozevláté neuspořádáné vlny ve vlasech, koženka, kostka… Já osobně mám ráda, když se outfity skládají z více kusů, protože modelky mohou vyjít v kabátu, ale na cestě si jej sundat a přehodit přes ruku.

Tajný tip: Všechny outfity si na sobě nebo na modelce vyfoťte jen tak rychle na mobil a podívejte se na fotce, jak na vás působí. Protože dost často, co vypadá dobře na ramínku nevynikne oblečeno a fotka vám tyto nedokonalosti zvýrazní. Fotky poté předáte agentuře, která uvidí každý detail, jak chcete, aby outfit vypadal. Protože o detailech to je! Chcete mašli ze šatů ve vlasech, tak ji tak vyfoťte, chcete, aby měli čepici kšiltem dozadu, tak si ji tak vyfoťte.

Jakmile budete mít modely sestaveny, tak outfity očíslujte a dejte vždy k sobě na ramínko, tak aby nedošlo k jejich pomíchání včetně všech doplňků.

Už jsme za polovinou, ale zdaleka ne u konce. Slibuji Vám, že ta třetí část už bude poslední.

XOXO Lucie

Jak uspořádat módní přehlídku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *