Trend SS21 – šátky

Šátek s dokonalým potiskem nebo monogramem dokáže lehce proměnit váš outfit. Přidá mu totiž tak trochu sofistikovanosti. Módní domy po celém světě nechávají své monogramy na šátky razit už celá desetiletí, čímž vytvořily nadčasový doplněk. A jak se nosí v roce 2021? Pojďte se semnou podívat na šest tipů, aby jste vypadala originálně a moderně po celou sezónu.

Nejčastější způsob, jak uvázat šátek je určitě na kabelku nebo jakoukoliv tašku.
Já jsem zvolila jednoduchý uzel, zbytek jsem nechala spuštěný dolů. Možná jenom co jsem vypozorovala, v tomto případě by se mi hodila kratší varianta šátku, ale i takto to podle mě vypadá velice vkusně a nemálo to přidá na dojmu jakékoliv kabelce.

 

Varianta alá kravata, je velice jednoduchý způsob. Udělala jsem tam jen obyčejný uzel a jednu stranu jsem nechala delší. Za minutku je hotovo!

 

Pokud si vyberete tento způsob, složte si šátek do trojúhelníku. Pak si ho omotejte kolem krku, (haha, tak tohle zní opravdu vtipně :-D) zkřížte konce za sebou a pod bradou uvažte jemný uzel. Nakonec jen upravte šátek doleva nebo doprava a nechte dlouhé prameny viset dolů.

 

V tomto případě je zapotřebí delší šátek, aby jste si ho mohla uvázat kolem celé hlavy. Já tentokrát zvolila způsob, že jsem si šátek složila na menší pásek a pak jen udělala uzel vzadu.

 

Ačkoliv tento způsob se zdá být nejsložitější, opak je pravdou. Šátek si jednoduše složíte do trojúhelníku. Můžete buď vlasy schovat pod šátek, nebo je nechat stejně jako já stažené dozadu. Vzadu jsem pak už jen udělala dvojitý uzel pro pevnější udržení.

 

Kreativitě se meze nekladou a proto mi přijde velice super i nápad šátek alá top. Já jsem zvolila variantu uzlu vzadu, ale skvěle pak vypadá i v kombinaci s uzlem vpředu. Záleží jen na vás. Na to jsem už hodila jen sako. Dejte mi vědět, co si o tomto způsobu uvázání myslíte.