Příručka italského stylu

Tajemství stylu italských žen

Není divu, že se o italských ženách říká, že jsou ty nejlépe oblečené na světě. Znáte nějaký jiný národ chlubící se tolika módními značkami a ikonami současně? Fashion průmyslu bezpochyby vládne Itálie a je tomu už nějaký ten pátek. Tak se společně pojďme podívat na to, proč tomu tak je a jaká základní pravidla by náš šatník měl splňovat, abychom ve slunci zalité Itálii doopravdy zapadli.

Co znamená pojem “LA BELLA FIGURA”?

Možná se vám už někdy stalo, že jste zaslechli výraz “la bella figura”. Pravděpodobně neexistuje doslovný překlad. Pakliže by existoval, stejně by byl pro nás takřka nic neříkající. K porozumění totiž musíme nejdříve pochopit, jak se italské ženy oblékají a v čem se skrývá jejich šarm, elegance a originalita…

La bella figura” se užívá v situaci, kdy je žena stylově oblečená a model jí sedí. Zkrátka a jasně, vypadá dobře od hlavy až k patě.

Je toho mnohem více, než správně padnoucí šaty, či trendy boty. Jedná se o souhru několika faktorů, s nimiž se seznámíme níže.

 1. HARMONIE
  Nezáleží na tom, kolik vzorů, barev, materiálů… vždy jde o harmonii a vzájemnou korelaci. Méně je však mnohdy více, však to znáte…
 2. BALANC
  Italské ženy vždy volí svůj outfit s grácií a danou mírou skromnosti. Není potřeba volit vždy ten nejvíce extravagantní model, který v kolekci najdete. Bohatě stačí nesmrtelné “malé černé”!
 3. SPODNÍ PRÁDLO
  Kapitola sama pro sebe. Italky se řadí k sebejistým a svérázný ženám, stejně tak vypadá i výběr spodního prádla. Znají svou cenu a moc dobře ví, že nezáleží na tom, kam zrovna jdou a zdali jejich negližé někdo spatří. Chtějí se cítit krásně i pod oblečením, protože spokojenost sama se sebou je to, co dělá ženu krásnou.
 4. KVALITNÍ MATERIÁLY
  V tomto jsou Italky a Francouzky stejné, při výběru každého kousku oblečení dbají na to, aby se nejednalo pouze o stylový, ale zároveň kvalitně zpracovaný oděv. Potrpí si na přírodní materiály jako je organická bavlna, či hedvábí, vlna nebo kašmír. Kvalitní kašmírový svetr s Vámi totiž přečká i několik sezón a prokáže službu jako žádný jiný – počáteční investice je tedy trošku vyšší, ale určitě se vyplatí. Tyto materiály již začala i značka Rinascimento řadit do svých kolekcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *