Italská módní značka dámského oblečení a doplňků Rinascimento oficiálně vstupuje na český a slovenský trh. Začátkem roku 2017 se náš velkoobchod s oblečením Eurostock stal výhradním distributorem. Připojili jsme se tak k 16 dalším distributorům, kteří fungují celkem ve 12 různých zemích po celém světě.

Značka Rinascimento patří stejně jako značky Miss Miss, Terranova nebo Calliope pod skupinu Teddy, kterou založil Vittorio Tadei už v roce 1961. Rinascimento každý rok prodá více než 5.000.000 kusů v 90 různých zemích světa.

Rinascimento je založeno na konceptu tzv. pronto módy. Znamená to, že značka nedělá jen dvě kolekce za rok, ale produkuje nové zboží v podstatě každý týden. V průměru se vyrábí 10.000 různých modelů ročně. Týdně je to tak zhruba 200 různých modelů.

Naši klienti – majitelé butiků s italským oblečením – tak oceňují hlavně to, že mohou mít pro své zákazníky neustále něco nového. Nemají tak pro ně nové zboží jen dvakrát ročně, ale mohou je překvapovat v podstatě každý týden.

Žijeme ve velmi rychlé době, kde nejde dost dobře plánovat na půl roku nebo rok dopředu. Nechápu lidi, kteří dělají objednávky u dodavatelů takto dopředu. Smysl dnes má vybírat zboží z týdne na týden, tak, jak se vám prodává a jak jej potřebujete.
Zdeněk Steiner

Kolekce oblečení se navíc neustále vylepšují a rozšiřují. Pro rok 2017 je naplánovaná mnohem bohatší kolekce dámských kabelek a doplňků, oblečení se rozšiřuje o více modelů vyrobených z přírodních materiálů a na další level je posunutá také kolekce větších velikostí Kitana.