Jak fotit v 6 krocích

Říká se, že nejvíce se naučíte praxí. A platí to i o fotografování. Přesto se najdou lidé, kteří o focení hlavně čtou, ale když mají vzít fotoaparát do ruky, váhají. Osvojit si základy fotografování je přitom úplná hračka. Podívejte se proto s námi, jak fotit.

Nejprve je třeba si něco ujasnit: fotografovat může každý. Fotografie není nic jiného, než způsob toho, jak člověk vnímá svět a jak se na něj dívá.

Takové základní pravidlo, nekopírujte fotky od jiných uživatelů, které se vám líbí, pouze je dobré se nechat inspirovat. Inspirace totiž není nikdy dost, ať už máte představivost jakou chcete. Ale jak říkám, slovo kopírování a inspirace je úplně něco jiného.

Step 1) Samozřejmě je velice důležité, čím fotíte. Ať už je to foťák, nebo mobilní telefon. Pokud chcete mít kvalitní fotky, je určitě dobré zainvestovat do kvality.

Můj tip:
Já třeba fotím na mobilní telefon značky Apple iPhone 11 Pro Max a fotky jsou s ním naprosto skvělé.

Step 2) Stativ a různé pomůcky. Ale to jsou věci, které určitě prvně doporučuji vyzkoušet s někým, kdo už je v tom trošku “zběhlý”, aby jste si to třeba mohli i sami vyzkoušet. Určitě není pravidlo nakupte vše a vše bude nejlepší. Protože jak už jsem na začátku psala, vše je o praxi.

Step 3) Čisté pozadí. My jsme zastánci bílého, čistého pozadí. Protože kdyby jste měli mít vzorované pozadí a na tom fotit ještě vzorovaný artikl, byl by to spíše chaos. Další věc je pak samozřejmě dobré světlo!

Step 4) Střídání obličeje s detaily. Na jednom postu například outfit na druhém zase třeba detail na stole. Vypadá to pak mnohem víc promyšleně.

Můj tip:
Koukněte na náš instagram, kde nás najdete pod uživatelským jménem rinascimento_czsk

Step 5) Flatlay nebo-li fotka stylizovaného zátiší předmětů focená seshora. Tady tím způsobem dostanete zároveň více produktů na jednu fotku. Zkuste se nechat inspirovat na instagramu pod hashtagy třeba #flatlays #flatlaylove #flatlayforever #flatlayoftheday #flatlaysquad a spousty dalších..

Step 6) Kompozice až na prvním místě. Tento krok mi přijde velice důležitý. Proto vám tento krok předám pomocí ukázky z knihy.

Tak co, jak se vám moje rady líbily? Doufám, že je využijete v praxi. Určitě mi dejte zpětnou vazbu, moc ráda se podívám na vaše originální fotky. Určitě nás nezapomeňte označovat! Máme i svůj hashtag #nosimrinu.

Mějte se krásně!
xoxo Karolína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *