Jak by měl vypadat útulný boutique?

Určitě se mnou budete souhlasit, že právě tato otázka přijde na mysl téměř každému, kdo se rozhodl otevřít si svůj vysněný boutique a nebo i těm, kteří již svůj kamenný obchůdek mají a rádi by si ho třeba jen vylepšili. Patříte do jedné z těchto skupin? Pojďme se podívat, jak tedy na to?

Ideální varianta je samozřejmě jasná.. najmout si profesionála. Zkušený architekt v kombinaci s designérem, umí zázraky na počkání.. Ale jako bych Vás slyšela!!! Ne každý si to může dovolit. Zvláště v začátcích podnikání.

Nevěšte tedy hlavu! Protože i bez zásahu profesionála, existuje způsob, jak si vytvořit svůj dokonalý boutique, do kterého se budou zákaznice rády vracet.

Všichni dobře víme, že prvotní dojem je ten nejdůležitější. To zkrátka platí ve všech oblastech. Již během pár vteřin náš mozek vyhodnotí, zda se mu ta daná věc, člověk či prostor líbí nebo nelíbí.

A právě proto mějte vždy na paměti, že je nesmírně důležité, řekla bych až nezbytně nutné, klást důraz na každý detail. Zkrátka nepodcenit vůbec nic!

Častou chybou je domněnka, že např. osvětlení, není až tak důležité a může se doladit později.. OMYL. Právě osvětlení je v praxi jedním z nejdůležitějších článků, který spoluutváří pocit dokonale působícího interiéru.

Útulný boutique, by měl být na první pohled přehledný, přístupný a měl by působit vzdušně. K čemuž vám extrémně pomůže jak právě již zmiňovaná správná volba osvětlení, barev do kterých interiér ladíte, tak i promyšlené rozmístění stojanů, figurín a případného dalšího nábytku. Prodejního pultu nevyjímaje!

Prostory musí nejen působit čistě, ale vždy také čisté být!!! O tom žádná. I dojem čistoty můžete podpořit a umocnit, pokud zvolíte do svého butiku vhodnou vůni, jemnou, nevtíravou, svěží…

K tomu připojíte příjemnou hudbu a vaše zákaznice bude naladěna na tu správnou frekvenci, bude se na první pohled, pocit i poslech cítit příjemně, a věřte, že se ráda zdrží! Teď to jen dotáhnout do konce.

Co si budeme nalhávat, i do sebekrásnějšího butiku se vám zákaznice nevrátí, pokud si neodnese to, pro co si přišla. Luxusní, dobře padnoucí a originální zboží, ve kterém se bude cítit jako bohyně!!!

Věnujte každé své zákaznici pozornost, buďte připravena poradit, a to nejlépe vždy s úsměvem na tváři. V případě, že máte svůj tým, dbejte na jeho proškolení.

Dodejte každé své zákaznici pocit důležitosti a odvahu k tomu, aby se nebála odlišit se. Vždyť právě o tom svět módy přeci je! Každá žena chce být výjimečná, ukažte tedy, že právě u Vás je na tom správném místě.

Jednoduše řečeno, cílem je, aby vaše zákaznice zachytila atmosféra místa, do kterého se rozhodly vstoupit. Pak máte vyhráno.

Doufám, že se vám náš článek líbil a že jsme vám mohli alespoň takto krátce napovědět, jak se dá splnit sen o dokonale útulném butiku.. Není to však zdaleka vše. To je vám ale určitě jasné.

Velkou roli při zařizování hraje samozřejmě i to, jaké prostory máte k dispozici.

Pokud byste se rádi dozvěděli více, mrkněte sem – Začínáte s kamennou prodejnou  a kontaktujte nás, rádi vám ušijeme radu na míru.