INSTAGRAMové story a jeho úprava

Krásný den, jak se dnes máte?

Jednou jsem si někde přečetla jeden text, který mi do teď utkvěl v paměti a to, že…

“Jaká psychologie se skrývá za úspěchem Insta Stories? Zatímco každý tvůrce instagramového účtu si pečlivě hlídá svůj „feed“, tedy obrázky, které ukazuje světu natrvalo, Insta Stories, které jsou k vidění jen na 24 hodin, jsou méně „vypěkněné“, zato mnohem spontánnější.”

Co myslíte? Podle mého názoru perfektně vystihuje vnímání velké části lidí na Instagramu a to samozřejmě nejen na něm, ale i na dalších sociálních sítích.

S Insta Stories si může člověk krásně vyhrát. Někdo lpí na detailech, někdo je zkrátka neřeší. Což je určitě škoda! Bylo by dobré si zachovávat “propojenost”, jak mezi feedem, tak právě i se stories. Jako pomocníčci vám poslouží všemožné aplikace. Každý si určitě najde ty své, ale i tak jsem pro vás udělala soupis mých oblíbených.

Doporučuji:

Canva

CANVA

Canva je evergreenem mezi všemi správci sociálních sítí. No schválně, jen se jich zeptejte. Jedná se o skvělý nástroj pro tvorbu grafik a bannerů všeho druhu. Není tedy primárně ani tak o instagramových fotografiích, ale nabízí různé kreativní doplňky, které jistě oceníte úplně všude. Umožňuje správné nastavení rozměrů fotografií pro sociální sítě, nabízí hezké filtry, možnost využití velkého množství free fotografií a šablon k dalším úpravám, vložení samolepek, úpravy pozadí a hlavně velmi kreativní textové editory, využitelné třeba pro tvorbu oblíbených citátů. Navíc prostředí této aplikace je více než „user-friendly”. Ještě bych zmínila, že je dostupná na počítači i v mobilních zařízeních.

UNFOLD

Tato aplikace je velmi snadná a hlavně minimalistická. Pokud upřednostňujete nenásilné koláže, do kterých vám stačí nahrát tři fotografie a přidat popisek, stahujte Unfold. K výběru máte několik layoutů, díky kterým se vám koláž hned sestaví.

STORYART

Máte-li raději barevnější a živější obrázky, zkuste StoryArt. Líbí se mi, že aplikace nabízí několik již přednastavených barevných layoutů. Každá koláž má své téma – můžete vytvořit koláž s jemným fialovým levandulovým tématem nebo celou koláž ladit do růžového stylu.

SNOW

My máme třeba ještě rádi aplikaci SNOW, ve které lze přidat i hudbu. Je to zkrátka další aplikace, která dodá vaší Instagram Story opravdu ,,cool” charakter. Z množství efektů si vybere opravdu každý.

LIGHTROOM

Ne všechny fotky samozřejmě je třeba vkládat přes aplikace. Stačí si danou fotku pěkně upravit. Na to je pak zase perfektní určitě aplikace LIGHTROOM. Ze začátku se někomu může zdát trošku složitější. Nenechte se ale odradit a koukněte třeba na video. Návodů, jak přes Lightroom upravovat fotografie, je všude plno.

Můj tip:
https://www.youtube.com/watch?v=futbf6Hjf9U

Na závěr zde nesmím opomenout také náš profil na instagramu, kde jsme každý den aktivní!

Určitě můžete použít i naše “oficiální” fotky, stačí nás pak jen označit v příspěvku @rinascimento_czsk. My se rádi na vaše fotky podíváme. A co víte, třeba se necháme inspirovat zase my a to třeba zrovna od vás, protože jak se říká “inspirace není nikdy dost”.

Mějte se krásně,
xoxo Karolína 🙂