Fashion Podcast: Co nám přinesl začátek roku 2021

Na začátek roku nebudou dobře vzpomínat dvě české značky Pietro Filipi a Kara, které míří do insolvence. Je to zřejmě způsobené aktuální situací, ale je také pravda, že třeba Pietro Filipi mělo finanční problémy i v předchozích letech. Vypadá to, že COVID-19 jen zasadil poslední hřebíček.

Značka Pietro Filipi byla založená už v roce 1993. Zakladatel Petr Hendrych na název přišel spojením křestních jmen Petr a Filip. V té době se mu totiž narodil syn právě jménem Filip. Od začátku byly ambice vytvářet něco jiného, co na českém trhu do té doby nebylo a proto ta inspirace Itálií.

Ne každá značka ale v aktuální době strádá a čeká, kdy už to konečně skončí. Například majitel Footshopu Peter Hajduček se rozhodl expandovat a současné situace využít. Koupil tak svého konkurenta českou značku Queens. Obě firmy působí v odvětví tzv. streetwear fashion a i do budoucna chtějí fungovat odděleně – dál každá pod svým jménem.

Přišla také informace o tom, že u nás brzy skončí omezení maloobchodního prodeje. Díky tomu budou moct obchodníci vyprodat staré zásoby z kolekce podzim/zima. Ty by už normálně byly z velké části pryč, ale z důvodu uzavření obchodů se to nemohlo stát. Vzhledem k pokročilejšímu datu už to zřejmě bude jen s velkými slevami.

Myslím, že se pár věcí do budoucna změní. Obchodníci zřejmě začnou víc přemýšlet o tom, kolik a jaké zboží do svého obchodu objednávají. Dnes už je systém objednávání zboží rok dopředu zastaralý. Těžko předpovídat, jaká bude sezona, počasí, jaká barva bude právě in atd. Lidem v tom zbytečně leží peníze a už začínají chápat, že je třeba najít nějaký flexibilnější způsob.

Celou epizodu si můžete poslechnout zde:

Děkuji za sdílení a pokud máte nějaké dotazy, tak pište sem nebo na e-mail zdenek@zdeneksteiner.cz.

Zdeněk Steiner
autor Fashion Podcastu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *